RUSKO: Nabídka bezplatného studia na vybraných univerzitách a VŠ institucích

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si Vás dovolujeme informovat o nabídce studia v bakalářských a magisterských studijních programech na univerzitách a VŠ institucích Ruské federace:

(a) Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO): občanům ČR jsou nabízena 2 místa k bezplatnému studiu v bakalářském/magisterském studijním programu s nástupem v akademickém roce 2021/2022. Nabídka bezplatného studia se vztahuje pouze na programy v ruském jazyce.

Žádosti se podávají na adresu MŠMT ČR (k rukám Mgr. Ivany Ryškové) v termínu do 16. dubna 2021.

(b) bezplatné studium na vybraných univerzitách RF: Ruské středisko vědy a kultury v Praze informuje o možnosti bezplatného studia v bakalářských a magisterských studijních programech.

Žádosti se podávají prostřednictvím registračního systému https://education-in-russia.com/ v termínu do 15. dubna 2021. Bližší informace poskytuje Ruské středisko vědy a kultury v Praze.

Základní informace o požadavcích na uchazeče a pokyny pro podání žádosti naleznete také na webových stránkách DZS/AIA