FTZ vzorem pro mezinárodní projekty

Projekt SIMPLE, koordinovaný FTZ, byl zaměřen na propojování univerzit s pracovním sektorem v Evropě (Česko, Rakousko, Belgie) a Asii (Kambodža, Indonésie, Thajsko). Projekt byl realizován v letech 2016-2019, nicméně i po jeho ukončení devět univerzit nadále pokračuje v aktivitách založených tímto projektem.

Kvalitu projektu SIMPLE potvrzuje i to, že byl zařazen do dvoudenního CBHE Virtual Fair, tedy pásma přednášek zaměřených na sdílení dobrých zkušeností v oblasti budování kapacit vysokoškolského vzdělávání.

Projekt SIMPLE byl prezentován během CBHE Virtual Fair 2021-AGRICULTURE koordinátorkou Petrou Chaloupkovou z FTZ a za partnerskou univerzitu v Thajsku jej prezentoval Dr. Sukkrit Nimitkul z Kasetsart University. V rámci své prezentace předávali zkušenosti z oblasti spolupráce s absolventy a firmami, pořádání kariérních dní, přípravy studentů na budoucí zaměstnání zejména rozvojem tzv. „soft skills“ dovedností a mnohých dalších. Koordinátoři s velkou hrdostí zařadili do své prezentace video, které  vytvořili samotní studenti jako výraz díků a uznání projektu SIMPLE.

Na prezentaci se můžete podívat zde (36 min-56 min)

Další informace o CBHE naleznete zde.

Více o projektu naleznete zde.