Stipendia ke studiu arabského jazyka na Kuvajtské univerzitě

Dovolujeme si Vám oznámit stipendijní nabídku kuvajtské vlády ke studiu arabského jazyka na Kuvajtské univerzitě.

Pro občanky a občany ČR nabízí kuvajtská vláda 3 stipendijní místa, věkový limit je mezi 18 a 27 let. Nabídku naleznete také na webu AIA zde.

 

Žádáme o doručení naskenovaných přihlášek případných zájemců na e-mail Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu kuwait@embassy.mzv.cz, a to do 20. srpna 2019.

 

Přihláška musí obsahovat:

-         motivační dopis a CV žadatele v anglickém jazyce s uvedením kontaktních údajů;

-         sken dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání kandidáta (tj. maturitní vysvědčení nebo vyšší);

-         sken datové stránky pasu;

-         pasovou fotografii v digitální verzi

 

Velvyslanectví následně vybere tři zájemce a nominuje je oficiální cestou kuvajtské straně.

 

Po potvrzení kuvajtskou stranou musí vybraní kandidáti v další fázi zaslat na adresu Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu následující dokumenty:

-         doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání (tj. maturitní vysvědčení nebo vyšší) úředně uvěřený Velvyslanectvím Státu Kuvajt v Praze;

-         potvrzení o trestné bezúhonnosti;

-      výsledky zdravotních testů úředně ověřené Velvyslanectvím Státu Kuvajt v Praze s tím, že jejich seznam je uveden na stránkách Kuwait University nebo na stránkách Ministry of Higher Education v sekci Student Visas.

-         fotokopie pasu;

-         4 pasové fotografie

 

Zároveň žádáme o zaslání naskenovaných dokumentů vybraných kandidátů elektronickou cestou na e-mail kuwait@embassy.mzv.cz. Ze zkušenosti z předchozích let doporučujeme za tímto účelem využít služeb DHL.

 

Deadline pro zaslání zbývajících dokumentů bude upřesněn ze strany Velvyslanectví ČR v Kuvajtu dodatečně.

Kuvajtská strana zatím nesdělila další podrobnosti týkající se výše stipendia ani začátku a ukončení akademického roku. Ze zkušenosti z minulých let uvádíme, že kuvajtské vládní stipendium pokrývalo ubytování, studium, zdravotní pojištění, plnou penzi a měsíční kapesné 100 KWD (= cca 7 000 Kč).

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.