Stipendium na letní školy a jazykové kurzy v Bavorsku

Rádi bychom vás informovali o letošních stipendijních a grantových programech Česko-bavorské vysokoškolské agentury.

Stipendijní programy na rok 2024:

- stipendia na kurzy němčiny a odborné letní školy v Bavorsku,

- stipendia na kurzy češtiny a odborné letní školy v ČR,

- stipendia na studijní a výzkumné pobyty v ČR,

- stipendia na stáže v ČR.

Více informací viz https://www.btha.cz/cs/ v rubrice "Stipendia".

______________________________

Grantové programy na rok 2024:

- "Bilaterale Sommer-/Winterschulen 2024" - program podpory pro společné letní/zimní školy s účastí studentů z obou zemí (žádost podává bavorská VŠ)

- "Bayerisch-tschechische akademische Projekte 2024" - program podpory česko-bavorských akademických projektů, jako jsou např. konference, workshopy, krátkodobé výzkumné projekty nebo příprava větších mezinárodních projektů (žádost podává bavorská VŠ)

- "Mobilitätsbeihilfen Tschechien 2024" - příspěvky na studijní, přednáškové a vědecké pobyty v Bavorsku, resp. v České republice (žádost podává bavorská VŠ)

Více informací na https://www.btha.cz/cs/ v rubrice "Granty".

Rádi bychom Vás informovali, že stipendium na letní školy a jazykové kurzy v Bavorsku lze využít mj. k účasti na následujících letních kurzech německého jazyka:

a na dalších odborných letních školách v němčině nebo angličtině: přehled letních škol 2024.

 

O stipendium se mohou ucházet studenti, vědci a zaměstnanci českých veřejných VŠ do 26. 3. 2024 (poté až do vyčerpání stipendijních prostředků):

https://www.btha.cz/cs/stipendia/jazykove-kurzy-a-letni-skoly-v-bavorsku 

Současně je nutné se individuálně přihlásit na vybraný kurz u pořádající vysoké školy (viz výše).

Více informací o letních školách, jazykových kurzech i studiu v Bavorsku a o stipendijní nabídce BTHA se můžete dozvědět na online akci "Za studiem do Bavorska", která se koná v úterý 27. 2. 2024 v 16 hod. na platformě Zoom. Pozvánky s přístupovým linkem viz příloha nebo https://www.btha.cz/cs/

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.