Webinář pro nově přijaté studenty

Úspěšný webinář pro nově přijaté zahraniční studenty „What to do after admission exam?“ proběhl dne 30. dubna 2021 a byl zaměřený na získání víz/dlouhodobého pobytu v České republice za účelem studia. Na webinář se přihlásilo 98 zahraničních studentů.

Tento webinář je součástí Welcome kurzu „Multicultural Environment and Study in the Czech Republic“, který probíhá na Fakultě tropického zemědělství (FTZ) v rámci projektu ESF II - realizováno v rámci projektu Zvýšení kvality studia na ČZU, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013123, který je spolufinancován Evropskou unií.

Nové studenty uvítala proděkanka pro rozvoj FTZ Ing. Jana Mazancová, Ph.D. a představila univerzitu a fakultu, dále se studenti dozvěděli základní informace a právní aspekty získání pobytu v ČR od Mgr. Davida Krotila z Poradny pro integraci a za studijní oddělení FTZ představila Ing. Petra Kejřová detaily k procesu na fakultě a podrobnosti k potřebným dokumentům.

V závěru webináře se podělili o své praktické zkušenosti s procesem získávání víz a udělováním dlouhodobých pobytů Studentští Ambasadoři z celého světa. Díky tomu zazněly zajímavé postřehy o tomto procesu z pohledu studentů ze severní Ameriky, Latinské Ameriky, Asie i Afriky, a to jak od studentů, v jejichž domovině se české velvyslanectví nachází, tak i od těch, kteří na museli žádat v sousední zemi.

Noví studenti tak během dvouhodinového webináře získali potřebné informace pro jejich první kroky pro studium na FTZ, kontakty, odkazy i odpovědi na své dotazy. Více info o Welcome kurzu naleznete ZDE.

Těšíme se na uvítání nově přijíždějících studentů v září 2021 na Welcome kurzu „Multicultural Environment and Study in the Czech Republic“!