Reportáž o antibiotické rezistenci z Pavilonu tropického zemědělství

V reportáži ČT24 z Pavilonu tropického zemědělství se rozhovořili čeští vědci o nejnovější studii věnující se rezistenci vůči antibiotikům jakožto důsledku evolučních závodů ve zbrojení mezi mikroskopickými houbami a bakteriemi na tělech ježků.

Dle výzkumu publikovaného v prestižním časopisu Nature, na kterém se podílela i Dr. Barbora Černá Bolfíková z Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze, odolnost bakterií vůči antibiotikům existovala dřív, než je člověk vůbec začal používat.

Celou reportáž naleznete ZDE (začíná v čase 49:23)

Autorka fotografií: Klára Jiřičná