Celorepublikové setkání zástupců botanických zahrad ČR na ČZU

Pořádajícím členem UBZ byla Botanická zahrada Fakulty tropického zemědělství. Na programu dne byla rekapitulace dění v UBZ za rok 2023 a plány UBZ ČR a botanických zahrad na rok 2024, projednávali se organizační věci, proběhlo několik přednášek a udělovala se čestná členství. Čestná členství UBZ ČR získali za svou celoživotní neutuchající práci významné osobnosti ze světa botaniky a přírodních věd Ing. Milena Dvorská, CSc., Mgr. Václav Větvička, Marie Hlaváčová a Ing. Zdeněk Hlaváč. Hosté měli možnost navštívit také skleníky Botanické zahrady FTZ, kde se komentovaných prohlídek ujali odborníci na slovo vzatí. Celé setkání se neslo v přátelském duchu a Botanická zahrada FTZ děkuje za možnost pořádat takovouto akci! Jak celý den probíhal můžete vidět ve fotogalerii.