Aktuality

Letní škola 2024 v Kambodži

Fakulta tropického zemědělství oznamuje možnost přihlásit se na Letní školu 2024 v Kambodži, jejímž tématem jsou: "Zemědělsko-potravinářské systémy směřující k zeleným technologiím a soběstačnosti". 

Pozvánka na seminář – Výzkum hmyzožravých predátorů

Katedra chovu zvířat a potravinářství v tropech Vás zve na seminář, který se uskuteční ve čtvrtek 2. května od 14 hodin na Fakultě tropického zemědělství. Naším hostem bude Mgr. Kateřina Sam, Ph.D., vedoucí oddělení ekologie Entomologického ústavu Biologického centra Akademie věd ČR, která nám představí svůj výzkum hmyzožravých predátorů se zaměřením především na ptáky v různých tropických oblastech.

Setkání proběhne v místnosti č. 116 na FTZ a bude možné se také připojit prostřednictvím MS Teams. Odkaz na online setkání naleznete v příloze.

 

Kdy: 2. května 2024 14:00-15:30 hod.

Kde: FTZ (ČZU) místnost č. 116 nebo MS Teams, prostřednictvím QR kódu v? příloze.

Konference Tropentag 2024

V polovině září tohoto roku se opět uskuteční Tropentag 2024, významná mezinárodní akce zaměřená na výzkum v oblasti tropického a subtropického zemědělství, řízení přírodních zdrojů a rozvoje venkova.  

 

Konferenci Tropentag 2024 bude hostit University of Natural Resources and Life Sciences ve Vídni (BOKU) ve dnech 11. až 13. září 2024. Konference se bude konat nejen ve Vídni, ale také online.  

 

Téma konference:  

Prozkoumat příležitosti... pro řízení přírodních zdrojů a lepší život pro všechny. 

 

O konferenci 

Tropentag je každoroční mezinárodní konference zabývající se výzkumem v oblasti tropického a subtropického zemědělství, řízení přírodních zdrojů a rozvoje venkova. Tropentag pořádá Univerzita BOKU (Rakousko) a spolu s?dalšími univerzitami z Německa (Berlín, Bonn, Göttingen, Hohenheim, Kassel-Witzenhausen, ZALF e.V., součástí je také belgická univerzita v Gentu  a Česká zemědělská univerzita v?Praze. Na konferenci se podílá také Rada pro výzkum tropů a subtropů (ATSAF e.V.) ve spolupráci s fondem GIZ pro mezinárodní zemědělský výzkum (FIA).  

 

Cílem konference Tropentag 2024 je poskytnout výzkumným pracovníkům, vědcům, studentům, a dalším odborníkům platformu, na které se budou moci seznámit s četnými výzvami a příležitostmi v oblasti řízení přírodních zdrojů s cílem dosáhnout lepší kvality života pro všechny. Konference se zaměřením na udržitelný rozvoj se bude zabývat inovativními přístupy, mezioborovými řešeními a otevře naléhavé problémy v oblasti zemědělství, environmentálního managementu, potravinové bezpečnosti a života na venkově. 

 

Výzva k předkládání příspěvků a předběžné informace o konferenci jsou nyní k dispozici na tomto linku: 

 

https://www.tropentag.de  

 

 

Podrobné informace (včetně workshopů a fotosoutěže) naleznete v textu výzvy na adrese: 

https://www.tropentag.de/conference/call_tt24.pdf 

Informace pro studenty

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.