Stáž pro studenty/ky VŠ (zahraniční rozvojová spolupráce)

Jste studentem/studentkou vysoké školy a zabýváte se problematikou rozvojové spolupráce, humanitární pomoci nebo globálního vzdělávání?

FoRS nabízí stáž, kde uplatníte své nápady a kreativitu!

FoRS je platformou sdružující na 40 českých neziskových a dalších organizací, působících v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce, humanitární pomoci a globálního vzdělávání.

Věnujeme se posilování kapacit organizací, rozvíjení spolupráce mezi členskými organizacemi i partnery mimo platformu, a také zastupování společných zájmů na úrovni ČR i EU. Více informací naleznete na www.fors.cz, popř. na facebookových stránkách.

Délka stáže: min. 6 měsíců, případně dle dohody

Místo: Sekretariát FoRS, Vladislavova 12, Praha 1 (případně z domova)

Pracovní doba: 2 dny v týdnu / dle dohody, nástup v březnu 2023

Čemu se budete na stáží věnovat?

Informační + Administrativní činnosti:

• přípravě týdenního newsletteru
  • obsahu webu a sociálních sítí
  • podkladům pro tištěné a on-line materiály FoRS
  • pomoci při přípravě podkladů do projektových žádostí
  • překladům a vytváření odborných textů
  • logistické podpoře při organizaci akcí FoRS

Odborné + Analytické činnosti:

• analýze a zpracování dat týkající se rozvojové spolupráce a humanitární pomoci ČR
  • přípravě odborných textů/článků na témata české i evropské RS
  • přípravě podkladů pro jednání pracovních skupin FoRS

Co očekáváme?

• výbornou znalost českého a komunikativní znalost anglického jazyka slovem i písmem
  • zájem o rozvojovou problematiku
  • komunikativnost, chuť se učit, týmovou osobnost
  • uživatelskou znalost MS Office a sociálních sítí
  • dobré analytické a statistické schopnosti

Co nabízíme?

• získání zkušeností s fungováním neziskových organizací v oblasti rozvojové spolupráce a humanitární pomoci
  • možnost podílet se na přípravě interních materiálů a publikací
  • zapojení do vybraných projektových činností
  • profesní rozvoj
  • reference a potvrzení o praxi
  • příjemné pracovní prostředí a kolektiv

JAK SE PŘIHLÁSIT

Do kontaktního formuláře inzerátu na webu jobs.cz přiložte:

• stručný motivační dopis (max. 1 stránka);
  • strukturovaný životopis (max. 2 stránky)

Uzávěrka přihlášek je průběžná (výběrové řízení bude ukončeno ve chvíli obsazení pozice vhodným kandidátem). Ústní kolo pohovorů s vybranými zájemci proběhne v následujících dnech po přijetí žádosti, případně dle domluvy.

Bližší informace: Kamila Muchová (+420 774 736 700) a také na webu ZDE.