Kdy?

Vše začíná rozhodnutím, jestli chcete vykonávat praxi živočišnou nebo rostlinnou. Toto rozhodnutí stvrdíte výběrem daného předmětu v UIS – zde je potřeba sledovat harmonogram akademického roku, kdy probíhá registrace volitelných předmětů do letního semestru (zpravidla konce října).

Praxi musíte splnit v průběhu 2. semestru (tzn. v letním semestru 1. ročníku). Praxi doporučujeme vykonávat nejlépe mimo období výuky (absence na výuce nejsou garanti předmětů povinni uznávat), ale lze ji vykonávat i v průběhu semestru.

Zápočet musíte obdržet do konce 1. ročníku (zpravidla nejpozději do konce srpna).

 

Kde?

Pokud si zvolíte rostlinnou praxi, tak praxe probíhá v Botanické zahradě FTZ (Praha – Suchdol).

Pokud si zvolíte živočišnou praxi, tak studenti mají možnost výběru z následujících pracovišť:

 

Na jak dlouho?

Celkem 50 hodin.

Rostlinná praxe probíhá ve dvou částech – jeden týden přímo v Botanické zahradě (cca od 8.00 do 13.00) a pak v průběhu teplejšího období 4 dny venku na přilehlých polích.

Živočišná praxe se vykonává převážně v jednom kuse, dle domluvy s garantem daného pracoviště.

 

Jak si domluvím konkrétní pracoviště a termín praxe?

U rostlinné praxe dostanou zapsaní studenti informativní email v průběhu ledna, kde se dozví detaily ohledně metody zápisu na konkrétní termíny (zpravidla online formulář).

U živočišné praxe je třeba kontaktovat v průběhu zimy (od listopadu do konce března) osobu zodpovědnou za praxe na vybraném pracovišti. Svůj výběr nahlásíte do 31.3. přes online formulář (pozor – tento online formulář neslouží k rezervaci termínu, ale pouze k ohlášení z Vaší strany, kde jste si praxi domluvili a na kdy). Další informace a odkaz na formulář viz dokument „Informace - živočišná praxe“.

 

Jak získat zápočet?

  • včas vyřídit administrativu spojenou se zajištěním praxe (výběr pracoviště, rezervace termínu)
  • absolvovat praxi v daném rozsahu

U rostlinné praxe je pak dále potřeba splnit v závěru praxe i poznávačku z tropických a subtropických rostlin.

U živočišné praxe je třeba vyplnit závěrečnou zprávu z praxe, kterou potvrzuje jak student, tak i vedoucí pracovník daného pracoviště, kde praxe probíhá. Detailní informace i formulář k závěrečné zprávě najdete v Souborech ke stažení níže.

  • zápočet do UIS zapíše garant předmětu 

Kontakty

Pro rostlinnou praxi:

Pro živočišnou praxi:

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.