Mezinárodní kreditová mobilita: spolupráce mezi Českou republikou a Senegalem

Cílem projektu je podpora mobilit studentů a pedagogů mezi partnery projektu, kterými jsou Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) a Univerzita Cheikh Anta Diop v Dakaru (UCAD). Projekt je zaměřen především na posílení spolupráce a vzdělávání v oblasti ekologie velkých savců, ochrany a řízení populací ohrožených druhů zvířat a managementu chráněných území v subsaharské západní Africe.

Celkem je naplánováno 11 mobilit v těchto kategoriích:

  • 4 studenti z UCAD na ČZU na 4 měsíce
  • 2 studenti z ČZU na UCAD na 4 měsíce

 

  • 2 pedagogové z UCAD na ČZU na 2 týdny
  • 1 zaměstnanec z UCAD na ČZU na stáž na 2 týdny
  • 2 pedagogové z ČZU na UCAD na 2 týdny

 

Cílem mobilit studentů je získání nových znalostí a pohledů na studovanou problematiku, nových kompetencí, zejména komunikace v anglickém jazyce při studiu na Fakultě tropického zemědělství (ČZU) v anglickém jazyce a dovedností při mezinárodní spolupráci a začlenění do multikulturních týmů. Cílem mobilit pedagogů je zvýšení pedagogických a výzkumných kompetencí účastníků mobilit, zapojením se do výuky a zároveň získají příležitost s odborníky ČZU k vytvoření efektivní mezinárodní sítě odborníků k získání excelence na akademické úrovni. Budou konzultovat možnosti společného výzkumu, podání společných mezinárodních projektů či výzkumných grantů.

Mobility budou realizovány přes odpovědné osoby pro mezinárodní vztahy na zapojených fakultách či přímo přes zahraniční oddělení univerzity. Vedení fakulty spolu s osobou odpovědnou za mezinárodní vztahy (proděkan či vedoucí zahraničního oddělení) jsou odpovědné za výběr kandidátů pro mezinárodní mobilitu. Výběr kandidátů začne v zimním semestru 2020/21. Předložené dokumenty kandidátů budou zaslány vzájemně mezi partnerskými univerzitami a budou organizovány online pohovory s vybranými kandidáty. Konečný seznam kandidátů bude odsouhlasen mezi partnerskými univerzitami, tedy UCAD a ČZU. Studijní plán či výzkumný záměr studentů bude rovněž projednán a schválen před zahájením mobility. Získané ECTS kredity na partnerské univerzitě mohou být studentům převedeny do jejich studijních výsledků na domácí univerzitě.

Účastníci mobilit v rámci projektu získají zkušenosti nejen v daném oboru z pohledu vzdělávání a vědy, ale zároveň i zkušenosti s prací v mezinárodním týmu, multikulturním prostředí, týmové spolupráce a komunikace, zvýší si své plánovací a organizační kompetence. Během realizace zahraničních pobytu se zvýší i jejich jazykové znalosti, neboť veškerá komunikace bude probíhat v anglickém jazyce. Pro studenty tyto získané zkušenosti a dovednosti hrají klíčovou roli při získání budoucího zaměstnání, neboť v dnešní době je mezinárodní zkušenost ze strany zaměstnavatelů velmi oceňována a preferována. Pedagogové, kteří se zúčastní zahraniční stáže, mohou zajistit vyšší kvalitu výuky pro další studenty, obohatí své znalosti v daném oboru, získají praktické zkušenosti, které mohou předat svým studentům, čímž zajistí tzv. multiple efect. Tím se zvýší  i „image“ vysoké školy na regionální i národní úrovni. Mobilita také posílí spolupráci s partnerskými organizacemi a vytvoří smysluplné využití komplementárních odborných znalostí pro budoucí společné projekty.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.