Application for 2016 Fall Exchange program at Handong Global University, Korea

Students are most welcome to study at Handong Global University for 2016 Fall Semester.

INFORMATION
Key Dates
1) Nomination: 15 May, 2016
All exchange students must be nominated by their home university. The home coordinator must e-mail the following information to exchange@handong.edu:

• Name (Last name/ First name)
  • Gender:
  • Date of Birth (yy/mm/dd)
  • Student's email-address

2) Application: 30 May, 2016

3) 2016 Fall semester’s academic calendar

• Orientation: Aug 22~26, 2016
  • Semester: Aug 29 ~ Dec 17, 2016