Letní škola FTZ na Ukrajině pro studenty a mladé vědecké pracovníky na téma Waste Management

V srpnu jsme ve střední Ukrajině organizovali pod vedením Ing. Hynka Roubíka, Ph.D. (z našeho Biogas Research Team) další terénní výzkum studentů FTZ společně se studenty a mladými vědeckými pracovníky ze tří dalších Ukrajinských univerzit – ze Sumy National Agrarian UniversitySumy State University a Bila Tserkva National Agrarian University. Celkem se účastnilo 22 účastníků a vše probíhalo v rámci projektu „Podpora mladých univerzitních kapacit v oblasti kvality vzdělávání a vědecko-výzkumných aktivit na Ukrajině“ podpořeného Českou rozvojovou agenturou

Na zahájení letní školy dorazili i zástupci Velvyslanectví ČR na Ukrajině, velvyslanecká tajemnice Lucie Hanzlíčková a Alina Cubko. Mimo jiné na letní školu dorazila i ukrajinská televize, které zde natočila reportáž.

Dále letní škola zahrnovala i téma Agri-Cooperatives and Institutions for Rural Development pod vedením Ing. Jiřího Hejkrlíka, Ph.D. Studenti a mladí vědečtí pracovníci měli možnost vyzkoušet si terénní výzkum a také navázat spolupráci s kolegy z dalších univerzit, ze kterých budou moci těžit i do budoucna.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.