Nabídka stipendií GFPS - zimní semestr 2018/19

Dobrovolnická organizace GFPS nabízí za podpory Česko-německého fondu budoucnosti studentům všech studijních oborů semestrální stipendium na vybranou německou vysokou školu. Cílem stipendia je podpořit především první výjezdy studentů, kteří se chtějí zlepšit v německém jazyce a poznat německou kulturu.

Co nabízíme:

• Stipendium ve výši 600 € měsíčně udělované od 1. 10. 2018 do 28. 2. 2019
  • Úhradu semestrálního poplatku za studium
  • Úhradu případné vratné kauce za bydlení
  • Bezplatnou účast na dvou seminářích (na počátku a konci studijního pobytu), kde se schází stipendisté, předsednictvo a další členové GFPS z Čech, Německa, Polska a Běloruska (účast je povinná)
  • Osobní asistenci při zařizování pobytu a začlenění do tzv. Stadtgruppe fungující v daném univerzitním městě. Již před odjezdem je v místě studia k dispozici německý student (člen Stadtgruppe), který stipendistovi pomůže s potřebnou administrativou, po příjezdu s poznáváním města apod.

Více informací naleznete v přiložených souborech.