Publication and Research Activities Development for Education in Life Sciences at Hawassa University

Cílová země: Etiopie
Koordinátoři projektu: Bohdan Lojka (ČZU)
Projektový tým: Marie Kalousová, Anna Chládová, Stacy Hammond, Nikola Teutscherová, Barbora Černá Bolfíková, Hynek Roubík, Eduardo Vazquez Garcia, Tariku Olana Jawo
Partneři projektu: Hawassa University, College of Agriculture and Wondo Genet College of Forestry and Natural Resources
Rozpočty: 500,000 CZK (2020); 1,495,000 CZK (2021); 1,500,000 CZK (2022)
Donor MZV ČR
Doba realizace 2020 - 2022

Cíl projektu:

Cílem projektu je posílení publikační a výzkumné činnosti na dvou zemědělsky orientovaných fakultách Hawasské Univerzity (HU) v oblastech spojujících diverzitu ekosystémů s udržitelností zemědělské produkce (agrolesnictví, molekulární genetika, molekulární ekologie zvířat, management volně žijících zvířat, in-vitro rostlinné technologie a pedologie). V rámci aktivit budou akademičtí pracovníci z ČZU poskytovat studentům a zaměstnancům HU semináře a kurzy, a podílet se na vedení výzkumných projektů studentů, závěrečných pracích a vědeckých publikacích. Dále bude pro účastníky projektu organizován navazující workshop vědeckého psaní a zpracování statistických dat.

Výstupy projektu:

Projekt počítá se šesti výstupy, které se skládají ze specifických vědních oblastí výzkumu. Výstupy projektu jsou:

Školení v oblasti agrolesnictví

Školení v oblasti molekulární genetiky rostlin

Školení v oblasti rostlinné in-vitro technologie

Školení v oblasti pedologie a ekologie

Školení v oblasti molekulární ekologie zvířat

Školení „Vědecké psaní“ a „Statistická analýza dat“

Kontakty:

Anna Chládová: chladova@ftz.czu.cz