Podpora vzdělávání a vědecko-výzkumné činnosti v oblasti ekologického zemědělství

Cílová země: Bosna a Hercegovina
Koordinátoři projektu: Jan Banout, Iva Kučerová
Projektový tým: Jan Banout, Iva Kučerová, Miroslava Bavorová, Olga Leuner, Adéla Fraňková
Partneři projektu: Agro mediteránní fakulta, Univerzita Džemala Bijediče v Mostaru a Fakulta zemědělství a potravinových technologií, Univerzita v Mostaru
Rozpočet: 882 679,- Kč
Donor: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Doba realizace: 2022

Cíl projektu:

Cílem projektu je zlepšení úrovně vědecko-výzkumných dovedností a kvality výuky na Fakultě zemědělství a potravinových technologií na Mostarské univerzitě a Agro mediteránní fakultě Univerzity Džemala Bijediče v Mostaru v oblasti ekologického zemědělství prostřednictvím implementovaných aktivit a realizovaných výstupů, které se zaměří především na realizaci specializovaných vzdělávacích kurzů. Cílem projektu je zvýšit výzkumné a vědecko-pedagogické dovednosti akademických pracovníků a studentů na obou zainteresovaných fakultách. A dále připravit společnou vědeckou publikaci, kde bude kolektiv autorů z ČZU v Praze s jednou ze spolupracujících fakult z Mostaru.