APPLY HERE

Somálsku hrozí hladomor. Na vině jsou velká sucha i nevýkonné zemědělství

Šibelli, jedna z hlavních somálských řek, vysychá v důsledku přetrvávajícího sucha. To má výrazný dopad na život místních obyvatel, jejichž část je na toku závislá, informoval web BBC. Státní somálská televize dokonce uvedla, že koryto již vyschlo, což může zhoršit sucho v oblasti a dále prohloubit nedostatek potravin, se kterým se tato část Afriky potýká. Milionům lidí hrozí hladomor.

Opakující se slabá období dešťů mohou v Somálsku a v dalších zemích Afriky způsobit rozsáhlý hladomor. „Šlo již o čtvrté neúspěšné období dešťů. Čeká se, že počet lidí, kteří budou čelit hladu, vzroste až na sedm milionů,“ řekl ČT24 Hynek Roubík z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity. Nepříznivý vliv sehrává i válka na Ukrajině a zablokování vývozu obilí ze země ruskými okupanty.

Pusťte si celý rozhovor ZDE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

We use cookies on the web presentations of the Czech University of Life Sciences Prague (under the czu.cz domain). These files give us ways to serve our services better and help us analyze site performance. We can share information about how you use our sites with our social media, advertising, and analytics partners. In the settings, you can choose which cookies we can use. You can change or revoke your consent at any time.