APPLY HERE

Ve Vietnamu bioplynky vítají, v Česku jsme pomalejší, říká expert

Se svým týmem učí vietnamské farmáře stavět bioplynové stanice, v Česku chce rozvíjet třeba smysluplné řešení agrivoltaiky. Zakládá si na jednoduchých a dostupných řešeních. Hynek Roubík je jedním z nejmladších docentů v Česku, působí na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity a povídal si s námi o tom, jaký je potenciál energetického využití odpadu nebo vzájemného soužití energetiky a zemědělství.

Odpady jsou problém všude na světě, v rozvojových zemích ale ještě o kousek větší než v těch vyspělých. Proto přibývá snah o to, najít nové smysluplné způsoby, jak s odpadem pracovat a najít pro něj nové využití. “Odpad může být hnědé zlato, co je odpad pro někoho, nemusí být pro všechny. Téměř každý odpad se dá využít, ať už energeticky, ziskem jiných materiálů, jde o to, jak se využije. Jde vlastně o recyklaci odpadu,” vysvětluje Hynek Roubík z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity (ČZU).

Přečtěte/pusťte si celý rozhovor ZDE.

foto: web energiebezemisi.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

We use cookies on the web presentations of the Czech University of Life Sciences Prague (under the czu.cz domain). These files give us ways to serve our services better and help us analyze site performance. We can share information about how you use our sites with our social media, advertising, and analytics partners. In the settings, you can choose which cookies we can use. You can change or revoke your consent at any time.