Aktuality

Zobrazit další aktuality

FTZ je součástí konsorcia pěti evropských univerzit, které nabízí program Global Forestry. Přihlášky je možné podávat do 1. března 2024

Global Forestry (GLOFOR) je dvouletý magisterský program Erasmus Mundus světové úrovně v anglickém jazyce, který připravuje absolventy na řešení obrovských současných výzev a potenciálů lesnictví s problémy ochrany biodiverzity, zm?ěny klimatu a rozvoje oběhového biohospodářství.

Měsíc žen ve vědě na ČZU

Fakulta tropického zemědělství spolu s ČZU spustila u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě kampaň „Měsíc žen ve vědě“. Kampaň vznikla s podporou projektu AGRIGEP.

 

Tento svátek připadl na neděli 11. února, kdy jsme odstartovali sérii rozhovorů a budeme pokračovat až do Mezinárodního dne žen 8. března. Každý týden budou představeny vědkyně jednotlivých fakult. Jako první jsme oslovili Ing. Janu Mazancovou, PhD., která působí na katedře udržitelných technologií Fakulty tropického zemědělství. Celý rozhovor si můžete přečíst na webu Živé univerzity.

Na půdě České zemědělské univerzity se uskuteční ČeskoSlovenská virologická konference 2024.

Jejím cílem je zvýšit povědomí o špičkovém výzkumu a podpořit vědeckou výměnu a spolupráci. Vědecká konference, která představí výsledky českých, slovenských i zahraničních virologů, se uskuteční ve dnech 15. – 16. února 2024 v Aule České zemědělské Univerzity v Praze. Toto setkání pořádá RNDr. Jiří Černý, Ph.D. a jeho tým z Fakulty tropického zemědělství s podporou Národního institutu virologie a bakteriologie a České společnosti pro biochemii a molekulární biologii. Konference se koná po pěti letech, dřívější konání paradoxně neumožnila pandemická situace způsobená COVID- 19.

Call for applications for the Erasmus+ study stay in the academic year 2024/25

Erasmus+ is the EU's programme to support education, training, youth and sport using mobility and cooperation opportunities in higher education. This call is open for student mobilities for studies during the academic year 2024/25.

Fakulta tropického zemědělství oznamuje personální změny ve vedení

Prof. Ing. Jan Banout, Ph.D. přijal nabídku na pozici Prorektora pro strategii. Novým proděkanem pro vědu a výzkum se stal doc. Ing. Hynek Roubík, Ph.D. S účinností od 15.1.2024 ukončil své působení na pozici prvního proděkana a prod?ěkana pro vědu, výzkum a doktorské studium prof. Ing. Jan Banout, Ph.D., který přijal nabídku pana rektora na pozici Prorektora pro strategii.  Na pozici proděkana pro vědu, výzkum a doktorské studium FTZ byl panem děkanem jmenován ke stejn?ému datu doc. Ing. Hynek Roubík, Ph.D.

Vychází nové vydání tropického newsletteru

Vážení studenti, kolegové, absolventi a přátelé FTA, vítejte u lednového čísla Tropical News, ve kterém Vám přinášíme přehled o aktivitách a projektech mezinárodní spolupráce na Fakultě tropického zemědělství. Představujeme také naše absolventy a přinášíme novinky ze studentského života. Naším cílem je informovat všechny naše současné i budoucí partnery a podpořit tak nové příležitosti pro spolupráci.

 

Lecture on Gender & Teaching – Inclusion of the Gender Equality Sustainable Development Goal in Teaching

What is the gender dimension and how relevant is it in the teaching of undergraduate and postgraduate programs?

Celorepublikové setkání zástupců botanických zahrad ČR na ČZU

Ve středu 17. ledna 2024 se na půdě ČZU konala Valná hromada Unie botanických zahrad České republiky (UBZ ČR), kde se sešli zástupci botanických zahrad z celé České republiky.

Vítejte na FTZ ČZU v Praze

Kalendář akcí

únor 2024 < >
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27. únor - úterý